Araba Arıza İşareti ve Anlamları

Arıza işaretleri ve anlamları

Araçlarda motor ve donanım aksamlarında zaman zaman arızalar meydana gelebilir. Bu arızaların kimi ikaz işaretleri ile kendini göstermektedir. Araçlarda meydana gelen arızaların bazılarını anlamak için usta olmaya gerek yokken bazı arıza hallerinde mutlaka servise gitmeye gerek vardır. Yozgat oto kiralama sonrasında araba işaret ve anlamları ile karşı karşıya kalmak mümkün olabilir.

Önemli Araba İkaz İşaretleri

Araçlarda pek çok arıza durumunda ikaz lambaları devreye girmektedir.

Fakat bu lambalardan bazıları önem açısından daha ön plana çıkmaktadır önemli ikaz lambaları ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Motor ikaz işareti
  • Yağ basınç ikaz işareti
  • Hararet ikaz işareti
  • Fren ikaz işareti
  • Akü ikaz işareti
  • Hararet ikaz işareti

İkaz İşaretleri Anlamları

Yozgat araç kiralama durumlarında motor ikaz işaretleri ile karşılaşılabilir. Araçlarda meydana gelen motor ikaz lambası motorda meydana gelen arızayı göstermektedir. Bu lamba yandığında mutlaka gerekli kontrolün yapılması gerekir.

Yağ Basınç İkaz İşareti

Yağ basınç işaretinde bir arabada karşılaşılabilecek en büyük problem ile karşı karşıya kalmak mümkündür. Yağ arızası büyük problemlerin habercisidir. Fren ikaz lambası da aynı şekilde ancak servis ile çözümlenecek problemlerin habercisidir. Her iki arıza işaretinde mutlaka uzman desteği almak gerekebilir.

Akü İkaz İşareti

Akü şarjı bittiği durumlarda ya da bunun gibi birkaç problem için araç akü ikazı verebilir. Akü bitmesi gibi bir durumda araç durduğunda yeniden çalışamayabilir. Filo kiralama sonrasında akü ikaz işaretleri görülebilir. Bu gibi durumlarda ikaz işareti görüldüğü anda hemen akü problemi çözülmelidir.

Hararet İkaz İşareti

Hararet ikaz işareti sürücüler tarafından en fazla karşılaşılan problemler arasında yer alır. Bu işaret kullanıcıya aracın motorunun çok sıcak çalıştığını göstermektedir. Aracı bu işaret yanarken kullanmaya devam etmek büyük problemlerin oluşmasına yol açmak anlamına gelir. Hatta bu gibi durumlarda motoru kaybetme riski bulunmaktadır. bu sorunda aracı kenara çekerek rölanti durumunda beklemeniz tavsiye edilir. Lastik basıncı arıza işareti de aynı şekilde karşılaşılan önemli ikaz işaretleri arasında yer almaktadır. Lastiklerin hava durumunu kontrol eden bu işaret olası düşüş durumlarında haber vermektedir.

İLETİŞİM FORMU

Detaylı bilgi için formu doldurabilirsiniz. En kısa sürede dönüş sağlanacaktır.